Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar Dy5S2
Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar Dy5S2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz : Perş. 1 Ocak
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar

YazarMesaj
Furkan25
FORUM SAHİBİ
FORUM SAHİBİ
Furkan25

Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar Empty
MesajKonu: Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar   Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar I_icon_minitimePtsi 3 Mayıs - 16:58:32

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Başkanımız Sadri Şener, Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nda Fenerbahçe’yle oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası finali maçında Urfalıların kendilerini yalnız bırakmayacaklarına inandıklarını vurguladı.

Şanlıurfa Hizmet Gazetesi’nden Ebru Okutan Akalın'la bir röportaj yapan Başkan Şener, kente yönelik önemli mesajlar verdi.

İşte Şener’in Akalın’la yaptığı röportajın detayları:

5 Mayıs'taki Ziraat Türkiye Kupası Finali için sayılı günler kaldı. Final'in Urfa'da yapılacak olması da bu yılki finale ayrı bir boyut kazandırıyor. Urfa denince aklınıza ilk olarak ne geliyor ve Urfa Seferinizden beklentileriniz neler?

Urfa denince aklımıza elbette öncelikle acısı geliyor… İsotun tadı damağımızda her zaman farklı bir tat olarak yerini almaktadır. Bizim uzak yörenin insanları olarak Urfa'yla tanışıklığımız öncelikle mutfağıyla. Ayrıca tarihi geçmişi, farklı kültürlere açık bir hoşgörü diyarı olması bence şehrin öne çıkan en önemli nitelikleridir. Bu farklılıkları yaşattığı kardeşlik havasının oynayacağımız müsabakaya da yansıyacağını düşünüyorum. Yine Balıklıgöl, Urfa denince bende ilk çağrışımı yapan unsurların başında geliyor. Urfa seferinden öncelikle beklentimiz kupayı müzemize taşımak. Bu kentte gereken ilgiyi ve desteği göreceğimizden hiçbir kuşkumuz yok.

Tüm Türkiye GAP Arena'yı merak ediyor. Siz de zaman zaman GAP Arena ile ilgili olarak bazı tereddütlerinizin olduğunuzu gizlemediniz; en büyük çekinceleriniz ise sanırım stadın ışıklandırması ile zeminiydi. Statta çalışmalar tam gaz ilerliyor, ışıklandırmadaki aksaklıklar giderilmek üzere, zemin ise zaten bir çok Süper Lig takımının stadından çok daha iyi. Final için GAP Arena'da yapılan bakım ve onarım işlerini takip edebilme şansınız oldu mu ve endişeleriniz bir nebze de olsa giderildi mi?

Burada tabii bizim endişelerimizden çok bu tarz finallerin ve müsabakaların oynanması için stadyumlarda UEFA ile federasyonun koyduğu kriterler önem taşıyor. Bizim bu kriterlere uygunluk konusunda yine yetkililerin verdiği raporlar nedeniyle bazı tereddütler yaşamamız da son derce doğaldır. Ama devletin konuyla ilgili birimleri ve federasyonun verdiği güvence bizim için yeterlidir. Eminiz bu önemli finali bu stadyumda oynatmaya karar veren irade gerekli eksikleri de elbirliğiyle giderecektir. Bu yönde endişemiz kalmadı.

GAP Arena ve Avni Aker, EURO 2016 adaylığı konusunda aynı akıbete uğradı. İkisi de yedek stat. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Trabzon gibi bir futbol kentine biraz haksızlık olmadı mı ? Ya da Kupa Finali verilen bir stadın, UEFA'ya yedek stat olarak bildirilmesi bir çelişki değil mi ?

Sorunuzda yüzde yüz haklısınız. Biz Trabzon olarak bu anlamda haksızlığa uğradığımızı düşünüyoruz. Trabzon gibi bir futbol şehri böyle bir organizasyonda görmezden gelinmemeliydi. Biz kentimizin organizasyonun içerisinde olmayışına anlam veremiyoruz. Ama söylediğiniz gibi eğer GAP Arena'da Türkiye'nin en önemli taraftar topluluklarına sahip iki takımı finalde buluşturuyorsanız EURO 2016'da neden Urfa'yı yedek kent olarak dışarıda bırakıyorsunuz. Herkesin şunu iyi bilmesi lazım ki Türkiye yalnız batıdan ibaret değildir. Burada Urfa'yla aynı kaderi paylaşıyoruz.

Vali Nuri Okutan hakkındaki düşünceleriniz?

Sayın Valimiz her şeyden önce çok iyi bir Trabzonsporlu. Trabzon'da görev aldığı süre içerisinde kendisiyle son derece önemli projelere imza attık ve sürekli diyalog içinde işbirliğinde bulunduk. Kendisi son derece geniş vizyona sahip, çalışkan, değerli bir devlet adamı. Urfa gibi önemli bir kente büyük katkılar yapacağına inanıyorum. Zaten bu finalin kente alınması konusundaki kararlılığı ve elde sonuçla Urfa'nın adını bir anda tüm Türkiye'nin gündemine oturtmayı başarması, bu yöndeki becerisini de ortaya koyuyor. Sayın Okutan özellikle geçen sezon başında gerçekleştirdiğimiz kombine kart organizasyonuna verdiği büyük destekle kulübümüzün ciddi bir gelir elde etmesinde pay sahibi oldu. Aracılığınızla kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Eminim aynı katkıları burada da özellikle Şanlıurfaspor'a yapacaktır.

Urfaspor taraftarı da tıpkı Trabzonspor taraftarı gibi başarıya yıllardır hasret. Urfaspor hakkında düşünceleriniz neler? İki kulübün dostluğunun pekişmesi adına Urfaspor'a önümüzdeki sezon için bir-kaç (genç) futbolcu yollamayı düşünür müsünüz ya da yollama sözü verir misiniz?

Benim liglerde mücadele eden Anadolu takımlarına yönelik önemli bir tespitim ve dileğim var. O da kentte yaşayan insanların birinci takımlarının o şehrin takımı olması. Başarı için bence olmazsa olmaz kural bu. Maalesef Anadolu'nun bir çok yerinde herkes bir takımı tutuyor, ikinci takım olarak ya da başarı geldi mi kendi takımını destekliyor. Bu da süreci olumsuz etkiliyor. Kentte bence öncelikle bu bilinci oluşturmak şart. Elbette biz de bir Anadolu kulübü olarak kardeş takımımız Urfaspor'u Turkcell Süper lig'de görmek isteriz. Bu konuda da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Diğer konuya gelince. Oyuncu transferi tabii ki teknik bir konu. Biz kulüp olarak zaman zaman oyuncularımızı deneyim kazanmaları, farklı kentlerle ve kültürlerle uyum sağlamaları için değişik takımlara gönderiyoruz. Örneğin Fatih Tekke böyle bir sürecin ardından bu ülkenin en büyük yıldızlarından biri oldu. Urfa'yı da bu yönde programımız içerisine almamamız için hiçbir neden yok.

1991-1992 sezonu. Trabzonspor'un Başkanı yine Sadri Şener . Bursaspor ile Trabzonspor Kupa Finalinde karşı karşıya geliyorsunuz. İlk maçı Bursa'da 3-0 kaybediyorsunuz ama Fırtına patlamak için Avni Aker'i bekliyor; 5-1. Trabzon'da yer yerinden oynuyor. O unutulmaz maçı bizlere biraz anlatır mısınız?

Evet o önemli maçta da Başkan bendim. İlk maçımızda 3-0 yenilmiştik. Futbolda mucize derler ya biz onu ekip olarak başardık. O zaman takımımız birbirine inanan, birbirini sahiplenen ve her türlü baskıya rağmen birbirini koruyan oyunculardan kuruluydu. Şimdi de aynı. Bursa'dan 3-0'lık maçtan dönerken, doğrusu herkes gibi ben de endişeliydim. Bir ara yanıma Hami geldi ve 'Başkan'ım bana güven biz onları Avni Aker'de farklı yenip kupayı alacağız. Kendini üzme' dedi. Doğrusu onun ve tüm oyuncuların gözünde bu kararlılığı görebiliyordum. Günlerin geçip maç saatinin gelmesini zor beklediler. Futbolcularım aynı garantiyi hocamız Braems'a da vermişler. Ne hikmetse maç arifesine şehirde herkes skorun 5-1 olacağını iddia ediyordu. Toplu bir inanmışlık söz konusuydu. Nitekim 1-0 öne geçtik ve skor 1-1 oldu. Bundan sonra gelen gollerle son dakikalara girildiğinde 4-1 öndeydik. Oyuna sonradan dahil olan Şehmuz ki o da bu bölgenin insanıdır. Attığı golle bize kupayı getirdi. O maç bence Türk futbol tarihinin unutulmaz maçlarından biridir.

2003-2004 sezonundan bu yana Kupaya hasretsiniz. Fenerbahçe ise 28 sezondur alamıyor kupayı. İki takımdan birinin hasreti Urfa'da son bulacak. Trabzonspor bu kupada 12 kez final oynamış ve 7 kez kupaya uzanmış, Fenerbahçe ise 11 kez final oynamasına karşın kupayı sadece 4 kez müzesine götürebilmiş. İstatistikler “bordo-mavi” diye bağırıyor yani bir anlamda. Maç tahminizi öğrenebilir miyiz ?

Futbolda önceden bir sonuç vermek mümkün değil. Bu rakibe de saygısızlık olur. Biz her zaman rakiplerimize saygıyla yaklaştık. Maçı ilginç kılan bir diğer özellikse aramızdaki ciddi rekabete rağmen Fenerbahçe'yle ilk kez Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak olmamız. Amacımız kazanarak kupayı müzemize götürmek. Bunu başaracak güce ve kadroya sahibiz.

Son olarak; Urfa'da yaşayan binlerce Trabzonlu ve Karadenizli var. Üstelik Trabzonspor sevgisini salt Karadeniz'e indirgemek de yanlış olur. 5 Mayıs'ta yaklaşık olarak 15 bin Trabzonspor taraftarının karşısında olacaksınız. GAP Arena'yı dolduracak binlerce taraftarınıza bir mesajınız var mı?

Ben sadece Trabzonlu ya da Karadenizliler'in değil doğu insanının da bize sıcak baktığını biliyorum. Diyarbakır'da bunu fazlasıyla yaşadık. Şampiyonluklara ambargo koyduğumuz dönemlerde bu bölgede ciddi bir taraftar kitlemiz olduğunu biliyoruz. Halen de kulübümüze çok sayıda mesaj geliyor. Bizim taraftarlarımızdan en büyük beklentimiz, bu zorlu mücadelede ayrılacak kontenjanı doldurmaları ve takımı oyunun koşulları ne olursa olsun sonuna kadar desteklemeleridir. Final maçları tek maçlardır. Normal sürenin ardından uzatmalar ve penaltılara gidilir. Yani oyunun her bölümünde futbolcu sahada desteğe ihtiyaç duyar. Urfa'da yalnız olmayacağımızı biliyor, coşkulu bir taraftar kitlesi bekliyoruz.
http://mekanbura.forumotion.com/

Başkanımız’dan Urfa’ya anlamlı mesajlar
1 sayfadaki 1 sayfası