Schuster resmen Beşiktaş’ta Dy5S2
Schuster resmen Beşiktaş’ta Dy5S2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz : Perş. 1 Ocak
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Schuster resmen Beşiktaş’ta

YazarMesaj
Harun
FORUM SAHİBİ
FORUM SAHİBİ
Harun

Schuster resmen Beşiktaş’ta Empty
MesajKonu: Schuster resmen Beşiktaş’ta   Schuster resmen Beşiktaş’ta I_icon_minitimePaz 20 Haz. - 9:47:02

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Beşiktaş’ta Mustafa Denizli’nin sağlık sorunları nedeniyle görevi bırakmasının ardından teknik direktörlük görevine Real Madrid’in eski çalıştırıcısı Bernd Schuster getirildi. Siyah-beyazlılar basında sıkça ismi ön plana çıkan Alman teknik adamla 2 senelik sözleşme imzalarken, tecrübeli çalıştırıcının senelik 2.6 milyon avro alacağı bildirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, Schuster isminin öncelikle kendisininde içine sindiğini söylerken, ekonomik açıdan takımın şartlarına en uygun teknik adamı seçtiklerini, anlaşmanın diğer maddelerini ve detaylarını daha sonra açıklayacaklarını söyledi. Schuster’in yardımcısının kim olacağının henüz belli olmadığını ifade eden Düren, “Yeni teknik patronumuzun yardımcıları henüz belli değil ama Tayfur Havutçu ile yola devam etmek istiyoruz. Kendisinin Almanca bilmesi avantaj olacaktır” ifadelerini kullanırken, mecburen teknik direktör değişikliğine gittiklerini, Schuster’in İstanbul’a salı ya da çarşamba günü geleceğini belirtti

Aaa... Schuster geldi!

Her şeyin bir öncesi bir şimdisi bir de sonrası olur. Schuster ismi yerli ve yabancı basında yer bulunca Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören sert bir açıklama yapmıştı; “Nereden çıkarıyorsunuz bunları..” anlamında sözlerdi bunlar. O kadar deneyime, yaşanmışlıklara rağmen yine bir an şüpheye düştüm. Yoksa Başkan doğru mu söylüyordu? Yani Schuster meselesi hayali bir şey miydi?

Sonra altı teknik direktörle görüşüldüğü bildirildi. Hayret (!) Schuster de bu isimlerden biriydi. Sonra bazı yöneticiler bazı isimlerle görüştüler. Nasıl olduysa yan yana resimler bazı basın organlarına sızdı (!) “How are you?”, “I am fine, and you?” dediler herhalde birbirlerine. O zaman yazdım; kırk yamalı koalisyon olan 3. Demirören Yönetimi içinde birilerinin ikna edilmesi gerekiyor olmalıydı... Ve şimdiki zamana geldik. Hiçbir konuda hiçbir sürpriz yaşamadık; hem Schuster adında hem de yönetimin çocukça numaralarında. Schuster başarılı olur mu?

Üzgünüm ama pek sanmıyorum. Denizli bile bu yönetimle yapamadı, otoriter Schuster hiç yapamaz. Öncelikle değiştirilmesi gereken teknik direktör değil yönetim anlayışı çünkü. Uzun vadeli planlar izleyen sabırlı bir yönetim olabiliyor musunuz ve böyle bir ortamda Schuster’e de yer açabiliyor musunuz, bu önemli. Günü kurtarma politikasıyla bugüne kadar yaşananlar ortada. Böyle gelecek de heba oluyor.
http://mekanbura.forumotion.com

Schuster resmen Beşiktaş’ta
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beşiktaş'ın penaltısı verilmedi mi?
» Antalyaspor:0 Beşiktaş:1
» Beşiktaş:4 - Gençlerbirliği:1
» Kayserispor:1 Beşiktaş:2
» Pes 2010 Beşiktaş Menü