Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu Dy5S2
Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu Dy5S2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz : Perş. 1 Ocak
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu

YazarMesaj
Harun
FORUM SAHİBİ
FORUM SAHİBİ
Harun

Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu Empty
MesajKonu: Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu   Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu I_icon_minitimeC.tesi 6 Mart - 19:59:10

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Diyarbakır'da, futbol adına hiç yaşanmasını istemedikleri olaylar yaşandığını söyledi.
Diyarbakır dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan Sağlam, futbol adına konuşulacak hiçbirşeyin yaşanmadığını kaydetti.

Diyarbakır'a maç yapıp sahadan 3 puanla ayrılma düşüncesiyle gittiklerini söyleyen Sağlam, maçın olaylar nedeniyle iptal edilmesinden ötürü çok üzgün olduğunu dile getirdi.

Diyarbakırspor deplasmanında psikolojik olarak çok yıprandıklarını; ağır yaralar aldıklarını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu;

"Futbol adına hiç yaşanmasını istemediğimiz, bundan sonra da sahalarımızda görmek istemediğimiz olaylar oldu. Bundan sonraki süreçte Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararı ne olacak bilemiyorum; ama artık bu maçı unutmak istiyoruz. Allah'a şükür şu anda Bursa'ya döndük. Artık bu maçı bir kenara bırakıp bence bizim için yine çok önemli olan Kasımpaşa maçını düşünmek zorundayız ki; o da bizim için bir final karşılaşması. O yüzden yine söylüyorum, artık bu maçı unutup Kasımpaşa'yı düşüneceğiz."

Sağlam, bir gazetecinin, "Hafta başından beri oyuncularınızı bu maça motive etmeye çalışıyordunuz. Karşılaşma öncesi zemini kontrol etmek için sahaya çıktığınızda gördüğünüz ortam karşısında soyunma odasında oyuncularını motive etmekte zorlandınız mı?" sorusuna ise şu karşılığı verdi;

"Yani zorlanmamak mümkün değil. Futbol oynamak için spor adına hiçbir ortam yoktu. Yazık, sonuçta baktığımız zaman bu işten en büyük zararı yine Diyarbakırspor görecek, Diyarbakır halkı görecek. Belki saha kapanacak, belki birkaç maç seyircisiz oynayacaklar. O yüzden onlara da yazık oldu açıkçası. Ama sonuçta Allah'a, evimize döndüğümüz için şükrediyorum."

Bir gazetecinin, "Saha olaylarının dışında stattan havaalanına gidişte meydana gelen olaylar hakkında neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusuna, "Konuşup da moralimi bozmak istemiyorum. İnsanları da tahrik etmek istemiyorum. Yaşadık geçti, şükürler olsun evimize dönüyoruz. Orada emniyet bize geldi, daha taraftarlar dağılmadan bizi çıkarmak istedi. Çünkü taraftarlarda, 'Hakem içeri girdi. Bir 15-20 dakika bekler, ortam yatışır tekrar maç devam eder' düşüncesi vardı.

Halbuki biliyorsunuz yeni kurala göre hakem içeri girdiğinde bir daha dışarı çıkmıyor. İşte taraftarın beklentisinden faydalanıp emniyet güçleri bize 'hemen çıkalım' dedi. Orada bir televizyon kanalı olayları canlı yayınlayınca, bizim oradan ayrılışımızdan herkesin haberi oldu. O yüzden maalesef kötü niyetli insanlar organizasyon yaptılar ve yolda bir hayli bir sıkıntıyla karşılaştık. Yine de şükrediyorum. Diyarbakır'daki emniyet görevlilerine de buradan teşekkür ediyorum. Onlar çok büyük sorumluluk aldılar, büyük fedakârlıklar yaptılar ve herhangi bir sıkıntı yaşanmadan bizi uçağa kadar getirdiler." şeklinde cevap verdi.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://mekanbura.forumotion.com

Sağlam: İstemediğimiz olaylar oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pes 2008 Tek Link Sağlam + No Rapid[Hotfile]
» Miraç nasıl oldu?
» Milli Takım'ın yeni başlangıcı güzel oldu
» Bursaspor'da Volkan'a sarı kart cezası camiada üzüntüye neden oldu
» Bursaspor'da heyecan... Bursaspor şampiyon oldu!