MARMARA ÜNİVERSİTESİ Dy5S2
MARMARA ÜNİVERSİTESİ Dy5S2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz : Misafir
En son ziyaretiniz : Perş. 1 Ocak
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

YazarMesaj
Harun
FORUM SAHİBİ
FORUM SAHİBİ
Harun

MARMARA ÜNİVERSİTESİ Empty
MesajKonu: MARMARA ÜNİVERSİTESİ   MARMARA ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimePaz 31 Ocak - 10:21:54

Üniversite Türü Devlet
Kuruluş Tarihi 1883
Rektör Prof.Dr.Tunç EREM
Telefon 0 212 518 16 00
Internet [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
E-mail [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Adres Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampüsü 34722 Göztepe İSTANBUL
Birimlerin Dağılımı 13 fakülte , 11 enstitü, 8 yüksekokul ve rektörlüğe bağlı 3 bölüm, 28 araştırma ve uygulama merkezi ile 104 bölüm, 44 programda eğitim-öğretim ve araştırma görevlerini sürdürmektedir.
Öğrenci Sayısı 52245
Akademik Personel 2915

Barınma

Üniversiteye ait toplam 550 yatak kapasiteli, 2 kız öğrenci yurdu mevcut.

Burs

Rektörlük tarafından 1600 öğrenciye burs veriliyor.

Rektörün Adaylara Mesajı

""Sevgili öğrenciler; Küresel Eğitime katkılarıyla tanınan, nitelikli öğretim üyesi kadrosu ve geniş imkanlarıyla istanbul'un her köşesinde bir kampüse sahip olan, dört farklı dilde eğitim ve öğretim veren, Türkiye'nin üçüncü büyük üniversitesi Marmara üniversitesi'nde alacağınız çağdaş eğitim sizleri hayatınız boyunca farklı kılacak ve vizyon sahibi olmanızı sağlayacaktır"

Genel Bilgi

Marmara Üniversitesi ,14 fakülte, 9 yüksek okul, 11 enstitü ile eğitim öğretime devam ediyor.

Marmara Üniversitesi'nin Avrupa Birliği'ne yaptığı müracaat başarılı bulunup, Avrupa Birliği tarafından kabul edilerek " Erasmus University Charter " ile ödüllendirildi. Böylece Marmara Üniversitesi Avrupa Birliğinin finansal olanaklarından yararlanma imkanına kavuşmuştu.

Avrupa Birliğinin yapacağı finansal destek ile Türk Ulusal Ajasından Öğrenci ve Öğretim elamanı değişimi icin ödenek temin edilebilir. Müfredat geliştirme,yoğun kurslar, yaz okulları, Thematic network gibi eğitimle ilgili hazırlanacak projelere veya Avrupa ülkeleri üniversitelerinin hazırladığı projelere katılarak direk olarak Avrupa Birliği'nden kaynak sağlanabilir.

Üniversitenin daire başkanlığı bünyesindeki Spor Şube Müdürlüğü bölümü hafta sonu öğrencilere yönelik olarak ücretsiz spor faaliyetleri düzenliyor. Bu faaliyetler; basketbol, voleybol, satranç, masa tenisi, tenis, dans, fitness , tae - bo , dağcılık gibi dallardan oluşmakta.

Göztepe Kampusunda bulunan spor salonu da öğrencilerin çeşitli spor faaliyetleri için yararlanmasını sağlıyor.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://mekanbura.forumotion.com

MARMARA ÜNİVERSİTESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ufuk Üniversitesi
» Uludag üniversitesi